Verkiezingsprogramma 2014-2018: veiligheid en wegnemen overlast


De speerpunten van de VVD op het gebied van veiligheid

Dit bericht is gepubliceerd op: 24-02-2014

Op aandringen van de VVD is er eindelijk een buitengewoon opsporingsambtenaar (BOA), die kleine ergernissen als fout parkeren, hondenpoep, afvalproblemen, zwerfvuil, overlast van jeugd aanpakt. Van de aanwezigheid van de BOA gaat ook een preventieve werking uit, evenals van het inmiddels dankzij de VVD gerealiseerde cameratoezicht.

  • De BOA moet blijven. We verwachten dat zijn bevoegdheden worden uitgebreid.
  • Kosten van vernielingen worden verhaald op de vandaal. Als de vandaal minderjarig is, worden ook de ouders aangesproken en aansprakelijk gesteld.
  • De APV wordt nageleefd, ook op het punt van hondenpoep.
  • De gemeente is aangesloten op BurgerConnect, een smartphone app waarmee inwoners onder meer meldingen kunnen doen over de openbare ruimte (losse stoeptegel, zwerfvuil, kapotte straatverlichting, etc). De gemeente gaat hierover beter voorlichten.
  • De openingstijden van het politiebureau op het stadskantoor worden verruimd.
  • Onze brandweer is sterk afhankelijk van vrijwilligers; zij zijn onmisbaar bij het bestrijden van branden en bij andere hulpverlening. De jeugdbrandweer is de kweekvijver voor de vrijwillige brandweer en moet daarom blijven

| archief bekijken


Bekijk meer nieuwsberichtenNieuwsarchief